KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12914073
nr 1291 4073
Erik Jönsson
(1893-1950), Sverige
Blyerts, Landskap. Signerad, daterad 1944. Motivet: 32x39 cm
Kondition: slitage, fläckar
Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.
Utrop:
500 kr
måndag 25 november 2019
kl 18:37:57
Erik Jönsson
Läs mer om Erik Jönsson